Miks eelistada väliseid päikesekaitsekilesid sisemistele?

Blogipostituses toome välja välimiste- ja sisemiste päikesekaitsekilede peamised erinevused ning nende eelised ja puudused.

Viimastel aastatel on turule tulnud hulgaliselt päikesekaitsekilede pakkujaid, kes müüvad ning paigaldavad kilesid, mis on mõeldud klaaside sisepindadele ja võrdsustavad need oma müügiargumentides väliste päikesekaitsekiledega. Argument, mida sisemiste päikesekaitse kilede puhul tihtipeale välja tuuakse, on nende soodsam hind. Tänu materjali madalamale kvaliteedile ja sisepindadele omastele lihtsamale paigaldusele, on sisemiste kilede hinnad koos paigaldusega tõepoolest tihtipeale odavamad, kuid me väidame kindlameelselt, et hinna/kvaliteedi suhe ON ja suuretõenäosusega alati ka jääb väliste päikesekaitsekilede puhul oluliselt paremaks.

🌞❄️ – Võrreldes sisemiste päikesekaitsekiledega, mis peavad toime tulema juba ülessoojendatud klaasiga ja mille soojus hajub siseruumidesse, töötavad välised kiled oluliselt kõrgema tõhususega, blokeerides soojuse akna välispinnalt, enne selle sisenemist. See tähendab, et välimine kile hoiab siseruumid oluliselt jahedamana ja mugavamana ning seda isegi kõige kuumematel suvepäevadel.

💡💲- Kuna väliskiled takistavad soojusenergia sisenemist ruumidesse, on sisekliima jahedam ja stabiilsem, mis omakorda vähendab vajadust jahutussüsteemide ja kliimaseadmete järele, aidates säästa rohkem energiat ja vähendada elektrikulusid.

👀🏢 – Välised päikesekaitsekiled aitavad säilitada akende läbipaistvust seestpoolt vaates, samas kui väljastpoolt saab nendega pakkuda privaatsust ja parandada hoone välisilmet. Sisemised kiled seevastu võivad mõjutada akende selgust ja vaadet siseruumidest välja.

🌦️🛡️- Välised päikesekaitsekiled on disainitud vastu pidama välistele ilmastikutingimustele nagu vihm, tuul ja lumi, tagades neile pikema eluea võrreldes sisemiste kiledega, mis võivad aja jooksul kergemini kahjustuda. Seda üldjuhul tänu materjali kvaliteedile ning samuti juba ülessoojendatud klaaspinnale, millega kile peab igapäevaselt tööd tegema.

❄️🔒- Sisemiste päikesekaitsekilede kasuks räägib argument, et neid saab paigaldada aastaringselt, erinevalt välistest, mille paigaldamise puhul peab õhutemperatuur olema ööpäevaringselt ligikaudu 10’C.

Kokkuvõtteks:

Erinevalt sisemistest kiledest, mis paigaldatakse akna siseküljele ja mis peavad taluma juba klaaspinnale sisenenud päikesevalgust ning -soojust, pakuvad välised päikesekaitsekiled oluliselt tõhusamat kaitset, peegeldades päikesekiirguse enne, kui see aknaklaasini jõuab, mis tähendab, et välised kiled on oluliselt tõhusamad soojuse ja UV-kiirguse vähendamisel. Samuti on välised kiled vastupidavamad ja kauakestvamad, kuna need on disainitud taluma otseseid ilmastikumõjusid, nagu tugev tuul, vihm ja lumi. mis teeb neist pikaajalise investeeringu Teie kinnisvara kaitsmiseks ja muudab need ideaalseks lahenduseks Eesti muutlikus kliimas. 🌧️❄️☀️

29.02.2024

Miks eelistada väliseid päikesekaitsekilesid sisemistele?