Kuidas saavutada IDEAALNE temperatuur kontoris?

Head töötingimused tagavad suurema tootlikkuse ning üks olulisemaid tingimusi selleks on temperatuur. Tihtipeale on töötajate üheks peamiseks mureks – kas töökoha temperatuur on liiga kuum või liiga külm.

Milline on ideaalne temperatuur töötamiseks?

Teadlased on juba pikka aega sellele küsimusele vastust otsinud ning paljude aastate jooksul läbi viidud uuringutega on olemas ligikaudne aimdus: ideaalne temperatuur kontoris töötamiseks jääb vahemikku 19 kuni 23 kraadi. Antud temperatuuride vahemik võib varieeruda sõltuvalt sellest, kas olete 100% paigal istuv või päeva jooksul palju liikuv ning samuti sõltuvalt sellest, kas olete mees või naine. Igaühel meist on isiklikud eelistused, kuid teadlased nõustuvad, et liiga kuumas või liiga külmades tingimustes on kehal raskem säilitada keha sisetemperatuuri ning meie efektiivsus väheneb.

Temperatuuri parem juhtimine.

Sageli kasutatakse temperatuuri kontrollimiseks soojusisolatsiooniga kardinaid, kuid kardinate lahendus ei pruugi olla piisava isolatsiooniga ja esteetiliselt väga meeldiv. Seevastu päikesekaitsekiled võimaldavad ruumi isolatsioonitaset oluliselt paremini suurendada. Näiteks kui termostaat on seatud 22 kraadile ja päikesekaitsekilesid kasutusel ei ole, muutub toa temperatuur päeva jooksul välisõhu temperatuuri kõikumiste tõttu märgatavalt. Solar Screen kiledega on temperatuuri kõikumine oluliselt vähem märgatav, tagades temperatuuri ühtlasema ja oluliselt stabiilsema jaotuse kogu päeva jooksul. Põhiline päikesekaitsekilede omadus on, et suvel hoiavad nad soojust väljas ja jahedust sees ning talvel hoiavad nad külma väljas ja soojust sees.

Kliimaseadmete koormuse vähendamine.

Tänu päikesekaitsekilede poolt pakutavale soojusisolatsioonile on vajadus oluliselt väiksem kliimaseadmete kasutamiseks. Kui kiled suudavad hoida sisetemperatuuri stabiilsena ja vähendada soojuse või jahutuse kadu, siis ei ole vaja kliimaseadmeid nii intensiivselt enam tööle panna, mis omakorda vähendab energiatarbimist ja säästab energiakuludelt.

Valguse parem juhtimine.

Paljud päikesekaitsekiled võimaldavad valguse kontrollitud sisenemist ruumi, vähendades vajadust kardinate ja kunstliku valgustuse järele, ehk vajadus elektrienergia järgi taas väheneb. Kiled blokeerivad liigset päikesevalgust, lastes samas sisse piisavalt loomulikku valgust. Samuti aitavad nad töötaja jaoks vähendada päikesekiirguse intensiivsust ja valgusest tingitud ebamugavustunnet kontoris, kaitstes töötajaid kahjuliku UV-kiirguse eest.

Kokkuvõtteks võib öelda, et päikesekaitsekilede kasutamine kontorites aitab luua optimaalsemad töötingimused, tagada energiasäästlikkus, parandada töötajate mugavust ja suurendada kontori visuaalset atraktiivsust. Need eelised aitavad oluliselt kaasa tervislikule ja produktiivsele töökeskkonnale.

Mirlexi päikesekaitsekiled on saadaval erinevates stiilides, mustrites ja värvides, mis võimaldab neid kohandada kontori interjööriga. Valikuga tutvumiseks võtke meiega ühendust, et saada vajalikku teavet ja sobivat hinnapakkumist.

01.07.2023

Kuidas saavutada IDEAALNE temperatuur kontoris?