Kuidas Talvel Akende Kaudu Väljuvat Soojust Isoleerida?

Kas teadsite, et saate oluliselt säästa energiaarvetelt, isoleerides mõne lihtsa nipiga oma kodu või kontoriaknad? Blogipostituses anname teile näpunäiteid, kuidas tagada akende võimalikult optimaalne termiline isoleerimine.

Talvel võib külm kergesti akendest sisse tungida ja teha teie ruumides viibimise kiiresti ebamugavaks. Kodu või kontori kaitsmiseks külma eest on mitmeid lahendusi. Alates külma-isoleerivate termokilede paigaldamisest kuni liitekohtade isoleerimiseni. Aknad on tegelikuses talvekuudel üks peamisi soojuskadu allikaid ja pöörates neile juba natukenegi tähelepanu, võite saavutada olulise energia kokkuhoiu.

1. Külma eest kaitsmiseks kaaluge võimalusel esmalt kvaliteetsete klaaside paigaldamist. Muidugi pole alati võimalik ja mõistlik kõiki aknaid välja vahetada, kuid vahetamine on päevakorral, valige alati topelt- või isegi kolmekordne klaas.

2. Akende puhul kontrollige aegajalt ka nende tihendusliiteid. Kui need on kulunud või halvasti paigaldatud, lasevad nad kergesti sisse külma õhku, mis levib seejärel kiiresti läbi hoone. Seega, pidage meeles neid regulaarselt kontrollida ja vajadusel ka vahetada. Poodides on saadaval nii kummist, vahtkummist, plastikust või silikoonist tihendusliited. Neid on üldjuhul lihtne ise paigaldada ja neid leiab pea igast ehituspoest.

3. Võimalus on kasutada termokardinaid. Kardinad on üldjuhul hea viis külma eemale hoidmiseks ja soojuse isoleerimiseks. Saate valida nii spetsiaalselt soojuse isoleerimiseks mõeldud termokardinad kui ka aknaluuke. Need moodustavad loomuliku külmatõkke, mis takistab külma sissetungimist ja selle levimist ruumides. Kahjuks ei kaitse kardinad üksi külma eest ja neid on üldjuhul mõistlik kombineerida teiste isoleerimismeetoditega.

4. Parima hinna-kvaliteedi suhtega on mõistlik akendele paigaldada termoisolatsiooniga päikesekaitsekiled, mis toimivad tõhusa termilise barjäärina ja isoleerivad soojust siseruumides. Termoisolatsioonkilede erilise koostise tõttu aitavad need vähendada oluliselt soojuskadusid, takistades külma väljastpoolt klaasi sisse imbumast ning need aitavad säilitada meeldiva ja ühtlase temperatuuri siseruumides ja vähendavad märkimisväärselt küttevajadust ja sellega seotud energiakulusid.

Solar Screeni pakutavad SOLAR 50 C ja SOLAR 80 C termoisolatsioonkiled vähendavad suvisel perioodil akna kaudu liigse kuumuse sissetungi ning piiravad talvel oluliselt soojuskadu (kuni 34%). Termokilede kasutamisega akendel saab teha märkimisväärset kokkuhoiudu kütte- ja õhukonditsioneerimiskuludes, tasudes kiirelt tagasi nende ostu- ja paigalduskulud. Kiled võimaldavad kontrollida valgust vastavalt kasutajate eelistustele, pakkudes samal ajal meeldivat sisekeskkonda. Talvel tagavad termokiled parema isoleerimise, takistades külma väljastpoolt sisse tungimast, samal ajal kui suvel piiravad nad liigset päikesekuumust klaasi kaudu.

SOLAR 50 C ja SOLAR 80 C eelised ei piirdu ainult termilise isolatsiooni omadustega. Need pakuvad ka paremat kaitset ruumis olevale sisustusele ja mööblile, toimides barjäärina päikese kahjulike UV-kiirte vastu. Lisaks takistavad need mööbli, põrandakatete ja tekstiilide enneaegset tuhmumist ja vähendavad
üleliigset peegeldust, kaitstes sinu silmi ja parandades visuaalset rahulolu.

Kombineerides erinevaid lahendusi akende isoleerimiseks ja energiatõhususe optimeerimiseks, saavutad olulise energiasäästu ja üldise igapäevase suurema rahulolu nii kodus kui kontoris. Sügis on ideaalne aeg kaaluda oma ruumide energiatõhususe ülevaatmiseks ja erinevate lahenduste kasutamiseks.

Mirlexi meeskond on pühendunud aitama leida parimaid lahendusi sinu kodu või kontori energiasäästlikumaks muutmisel. Võta meiega ühendust ja astu samm lähemale jätkusuutlikumale tulevikule.

27.10.2023

Kuidas Talvel Akende Kaudu Väljuvat Soojust Isoleerida?