5 Kergesti Rakendatavat Ideed rohelisema renoveermise suunas.

Maailmas, kus keskkonnateadlikkus kasvab, on inimeste igapäevaeludes säästvate valikute tegemine järjest olulisem. Ning kui jutt käib ruumide renoveerimisest, on olemas mitmeid viise kuidas vähendada oma süsinikujalajälge. Blogipostituses käsitleme viite lihtsat ja efektiivset ideed keskkonnasõbralikuks renoveerimiseks, mis mitte ainult ei aita kaasa keskkonnateadlikele valikutele, vaid parandavad ka sinu elu- või töökeskkonda.

1. Mõtle energiakasutusele.

Keskkonnasõbraliku kodu või kontoriremondi ette võtmine võib tihti tulla lühiajaliselt suurema kuluga, kuid pikemas perspektiivis tagab see säästlikuma ja tervislikuma elukeskkonna. Üks peamisi kaalutlusi keskkonnateadliku renoveerimise juures on energiatõhusus. Ruumide korralik soojustamine, eriti akende puhul, võib anda energiatõhususes olulist vahet. Soojuskadude vältimiseks ja energiakasutuse vähendamiseks vali kvaliteetne isolatsioon. Parimat keskkonnasõbraliku valikut on võimalik teha kasutades looduslikke või bioloogilistest allikatest pärit isoleerimismaterjale (nt. puit-, linas-, kanepikiud jm), mis mitte ainult ei säästa energiat, vaid aitab kaasa ka paremale siseõhule. Lisaks kui on rohkelt klaaspindasid ning otsid keskkonna- ja eelarvesõbralikku viisi oma ruumi uuendamiseks, kaalu kindlasti päikesekaitsekilesid. Need mitte ainult ei paranda soojusisolatsiooni, vaid lisavad klaaspindadele stiilsema ilme.

2. Paigalda nutikad kodu/kontori süsteemid.

Käepärased tehnilised vidinad, mis aitavad teil kodu või kontorit kaugelt hallata, ei päästa mitte ainult teie vaimset tervist, vaid võivad olla ka keskkonnale kasulikud. Seega soovitame uuendada oma nutikaid süsteeme, nagu termostaadid ja valgustuse juhtimine. Sarnased vidinad aitavad teil jälgida ja analüüsida erinevate seadmete kasutust. Samuti annavad nad teile võimaluse asju kaugelt juhtida, nii et reisimise või kiirelt kodust/kontorist lahkumise ajal saate neid lihtsalt oma telefonidest juhtida.

3. Kasuta looduslikke materjale.

Kui tuleb aeg valida renoveerimismaterjale, siis valikud mängivad suurt rolli. Vali materjalid, millel on madal keskkonnamõju, näiteks puit või kivi. On oluline tagada, et kasutatavad materjalid pärineksid säästvatest allikatest. Väldi materjale, mis on töödeldud tugevalt saastavate kemikaalidega. Kaalu alternatiive nagu betoon- või saviseinad ja korgipõrandad. Need mitte ainult ei näe head välja, vaid vähendavad ka sinu keskkonnamõju. Looduslike materjalide valimisega lood stiilsema ja säästlikuma keskkonna.

4. Rohelisemad pinnad looduslike värvide või kiledega.

Kui soovid oma seintele/lagedele, või muudele pindadele värskendust anda, kuid ei taha keskkonda kahjustada, kaalu keskkonnasõbralikke värvi- ja kile tooteid. Need avaldavad minimaalset keskkonnamõju ja ei eralda õhku kahjulikke osakesi. Tavaliselt sisaldavad keskkonnasõbralikud värvid taime- või mineraalpäritolu komponente, nagu näiteks savi, linaõli või sojat. Lisaks, kui soovid kestvamaid ja keskkonnasõbralikke seinu, uurige kleebitavaid katteid nagu vinüüllikiled. Näiteks Mirlexi poolt pakutavate Cover Styl vinüülkilede valikus on rohkelt disainivõimalusi ja need kestavad oluliselt kauem kui näiteks traditsiooniline tapeet. Kiledega saavutad keskkonda säästva renoveerimise nii professionaalses kui ka erakasutuses, ilma et peaksid tihti seinu üle värvima.

5. Mööbli renoveerimine vinüülkiledega.

Uued mööbliesemed ja keskkonnasõbralikud materjalid võivad tavalisest kallimad olla. Kuid Mirlexil on olemas säästlik ja keskkonnasõbralik lahendus – renoveeri oma olemasolev mööbel Cover Styl mööblikiledega. Nii saad anda oma mööblile koheselt täiesti uue ilme ning mööblikiletamine minimeerib raiskamist ja annab märkimisväärse rahalise säästu. Cover Styl kiled pakuvad laias valikus dekoratiivseid võimalusi – erinevad puiduviimistlused, tellis, marmor, ühevärvilisedkiled ja palju muud. Nii saad täielikult muuta oma kontori või kodu interjööri ökonoomselt ja keskkonnasõbralikult.

Mirlexi meeskond on pühendunud aitama sul leida parimaid lahendusi keskkonnasõbralike materjalide ja suurepäraste renoveerimislahenduste osas. Võta meiega ühendust ja astu samm lähemale rohelisemale ja jätkusuutlikumale tulevikule. Sinu kodu või kontori keskkonnasõbralikumaks muutmine koos meiega on lihtsam kui kunagi varem.

29.09.2023

5 Kergesti Rakendatavat Ideed rohelisema renoveermise suunas.